Ogrzewanie w technologii podczerwieni [IR]


Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem na Polskę, europejskiego lidera rozwiązań ogrzewania na podczerwień dla przemysłu, biur i domów, belgijskiej firmy Infralia.

Jako energooszczędne i niezwykle funkcjonalne sposoby na ogrzewanie, proponujemy rozwiązania zarówno dla przemysłu jak i dla Klientów indywidualnych.


Dlaczego ogrzewanie IR jest opłacalne?

wind-sign
Powietrze ciągle się przemieszcza, co powoduje że konwencjonalne nagrzewnice gazowe czy elektryczne, są nie tylko mało skuteczne ale również niepraktyczne. Gdy ogrzewamy powietrze tradycyjną metodą, po jego podgrzaniu staje się lżejsze i unosi się ono na zasadzie konwekcji, tak jak balony na ogrzane powietrze. Następnie jest zastępowane chłodnym, cięższym powietrzem, które stale trzeba podgrzewać by uzyskać komfort cieplny.

Ponadto pojawia się dodatkowa niedogodność jaką są spaliny, konieczność pamiętania o wymianie butli gazowej albo jeśli jest z sieci o stałych przeglądach promienników.

Grzejniki podczerwieni [IR – infra red] nie marnują energii na ogrzewanie powietrza. Poprzez wyznaczenie konkretnych przestrzeni w strefie wewnętrznej lub zewnętrznej, rozgrzewają tylko ludzi i przedmioty w tej strefie.
hot-thermometer
Grzejniki IR mają szczególne zastosowanie w przemyśle, gdzie zazwyczaj wysokie hale mają ogromną kubaturę, a w ślad za tym potrzebę stałego ogrzewania ogromnej objętości powietrza. Jeśli dodatkowo w niektórych halach w ramach procesów produkcyjnych bądź magazynowych często są otwierane bramy, to straty na ogrzanym powietrzu które zostało “wywiane” z hali są bardzo duże.Należy również pamiętać, że stały ruch ogrzanego powietrza w górę i spływ powietrza ochłodzonego w dół, powoduje stały ruch cząsteczek kurzu i brudu. Ma to wpływ na utrzymanie wymagań czystości w danej hali produkcyjnej czy też magazynie. Jak należy założyć najistotniejszym elementem do ogrzania hali produkcyjnej bądź magazynowej jest strefa w której pracują ludzie. A znajduje się ona zazwyczaj w miejscu na dole hali czyli tam gdzie jest najzimniej.

Ogrzewając tę strefę grzejnikami IR, ogrzewamy wyłącznie miejsce gdzie ludzie się znajdują bez konieczności tracenia energii na ogrzewanie powietrza, które i tak uniesie się do góry.

Ponadto pojawia się dodatkowa niedogodność jaką są spaliny, konieczność pamiętania o wymianie butli gazowej albo jeśli jest z sieci o stałych przeglądach promienników.ZASADA DZIAŁANIAZadzwoń
510 975 260