Oświetlenie iluminacyjne budynków i innych obiektów zewnętrznych


SZTUKA ILUMINACJI – ILUMINACJA SZTUKIPowodami, dla których zaczęto wyposażać istniejące budynki w instalacje iluminacyjne, to przede wszystkim potrzeba zaspokojenia społecznej potrzeby szeroko rozumianego prestiżu – zarówno artystycznego jak i społecznego. Iluminacja nie jest instalacją niezbędną do funkcjonowania budynku – pełni ona wyłącznie funkcję dekoracyjną, zaspokajając potrzeby aspiracyjne inwestora.

diode

Estetyka i oszczędność

Technologia LED dokonała istotnej zmiany w iluminacjach – obniżyła koszty użytkowania instalacji, zminiaturyzowała oprawy, co pozwala na skuteczne ukrywanie ich przed obserwatorem w dzień oraz dała twórcom możliwość wprowadzenia dodatkowych elementów – barwy i dynamiki (DMX).
synthesizer

Programowanie i zdalna kontrola

Elektroniczne układy zapłonowe można kontrolować zdalnie i programować w dowolnych układach, scenach, grupach, sekcjach itp. zależnie od okazji i potrzeby. Praktycznie jedynym ograniczeniem bywa wyobraźnia projektanta lub zasobność portfela inwestora. Budynki mogą pełnić funkcję nośnika przekazu – obrazy bądź komunikaty mogą zmieniać się w dowolnym tempie. Instalacje LED umożliwiły takie kreowanie widoku obiektów architektonicznych, że w nocy jest on o wiele bardziej atrakcyjny jak za dnia – budynki w „przebraniu” iluminacji LED DMX wyglądają zjawiskowo i daleko różnie od widoku w dzień, a jedynym ograniczeniem w jego kreowaniu jest wyłącznie wyobraźnia autorów instalacji.
Zadzwoń
510 975 260